Розробник інклюзивного простору
Замовити каталог

  Завантажити каталог
  Отримайте каталог продукції компанії Вема Кідс у якому представлені готові рішення та розроблені індивідуальні проекти фахівцями компанії.

  Інтерв’ю з керівником напрямку «Сенсорна інтеграція» компанії Vema Kids Наталією Волошиною

  Дата публікації
  06.10.2021

  Інтернет-портал “Child brand” опублікував статтю на тему “Vema Kids: все, що потрібно знати батькам “особливих дітей” про сенсорні кімнати”, в якій представив інтерв’ю керівника напрямку “Сенсорна інтеграція” компанії «Vema Kids» Наталі Волошиної. Ділимось з гостями нашого сайту посиланням та власним інтерв’ю!

  Сенсорну кімнату або «кімнату релаксації» можна охарактеризувати як «особливий простір з безліччю стимуляторів, головним завданням яких є вплив на органи чуття людини». Такі кімнати надзвичайно ефективні для позбавлення діток від нав’язливих страхів, виведенні з стресового стану, полегшення важкої адаптації, а також при затримці мовного розвитку, гіперактивності  чи інших захворювань.

  В Україні обладнання для сенсорних кімнат учбових та реабілітаційних центрів виробляє компанія «Vema Kids».

  «Ми зобов’язались взяти на себе відповідальність за покращення можливостей для фізичного та психологічного розвитку як здорових дітей, так і в умовах реабілітації та адаптації “особливих дітей”. Ми готові допомагати і раді будь-якій допомозі та партнерству в нашій  місії” − говорять в «ВемаКідс».

  Редакція СhildBrand вирішила детальніше дізнатись, що таке сенсорні кімнати та як вони допомагають дітям. Розібратись у цьому запитанні нам допоможе Наталя Волошина − керівник напрямку «Сенсорна інтеграція» в компанії «Vema Kids».

  ― Наталія, розкажіть коротко про вашу компанію. Чому було вирішено спеціалізуватись на виробництві та комплектації саме сенсорних кімнат?

  ― Вема Кідс – це:

  • український лідер організації роботи психологічних та реабілітаційних центрів;
  • власник потужностей для виготовлення сенсорного і реабілітаційного обладнання;
  • учасник національних проектів з впровадження інклюзивної освіти шляхом консультування та комплектації підрозділів Міністерства освіти і науки України;
  • реалізація проектів спільно з міжнародними організаціями;
  • підготовка фахівців в області психологічної реабілітації осіб з РАС та СДУГ.

  Сенсорні кімнати – потужний інструмент в роботі реабілітаційних та освітніх установ, дуже необхідний та результативний. Їх дуже не вистачає в центрах та закладах, які займаються роботою з дітьми з особливостями. Більш того, за кордоном ми бачили сенсорні кімнати дуже високої якості. Ми зрозуміли, що такого рівня обладнання дуже не вистачає в Україні, але його можливо зробити з ресурсами, які є в нашій країні.

  ― Що потрібно знати батькам про такі кімнати? У чому їх суть та корисність для розвитку дітей?

  ― Щоб зрозуміти, що таке сенсорні кімнати та навіщо вони потрібні, згадаємо про сенсорну інтеграцію. Часто до психолога звертаються з наступними проблемами:

  – Дитині складно сконцентруватися на уроках / заняттях, вона неуважна / або їй постійно потрібно «про все» нагадувати;

  – Є труднощі оволодіння навчальними навичками;

  – Дитина, за словами батьків, «гіперактивна» або неслухняна.

   І часто батьки схильні трактувати такі прояви дитини «як погану поведінку» / лінь / особистісні особливості (характер), а навколишні розуміють це «як невихованість».

  У зв’язку з цим, пропонуємо згадати про розвиток сенсорної сфери дитини (її значущість та вплив на всі інші сфери дитини) і ознайомитись з додатковим інструментом, який може бути дуже корисним як батькам, так і фахівцям.

  Отже, що таке сенсорна інтеграція? Сенсорна інтеграція – це несвідомий процес, який відбувається в головному мозку. Вона організовує інформацію, отриману завдяки органам почуттів (смак, вигляд, запах, звуки, вплив сили тяжіння і т.д.), фільтрує інформацію і відбирає саме ту, на якій необхідно сконцентруватися (наприклад, слухати вчителя і не звертати уваги на шум на вулиці). Вона дозволяє усвідомлено діяти та реагувати на обставини, в яких знаходиться людина – таким чином, дитина стає адаптивним до ситуацій і життя в цілому. А найголовніше, сенсорна інтеграція формує базу для теоретичного навчання і соціальної поведінки.

  Але за певних причин відбувається так, що порушується обробка сенсорної інтеграції. Коли відбувається порушення функціонування мозку, дитині важко визначати, яка сенсорна інформація важлива, а яка ні, тому й складно адаптивно відповідати ситуації.

  Таким чином, терапія сенсорної інтеграції, а відповідно, і сенсорні кімнати, призначена поліпшити здатність дитини до впорядкування та модуляції сенсорних сигналів, сприяти формуванню адаптивних відповідей, розвитку моторного планування і, як наслідок, в подальшому покращити функціонування дитини в повсякденному обстановці.

  Це допоможе батькам і фахівцям по-новому поглянути на причини поведінкових порушень дитини, дасть нові перспективи і рішення для її поліпшення, ознайомить з новими стратегіями підвищення концентрації уваги, мотивації, комунікації та взаємодії.

  Сенсорна інтеграція активно розвивається з того моменту, коли дитина ще перебуває в утробі матері і до 7 років. На початку сенсорні системи розвиваються поетапно, а згодом -одночасно.

  — В чому різниця між світлими та темними сенсорними кімнатами?

  — Світлі сенсорні кімнати розвивають всі органи чуття дитини, створюють радісний настрій, дають заряд енергії, розвивають інтелект та реакцію, вчать осмислено діяти і правильно реагувати в різних ситуаціях за рахунок великої кількості розвиваючих, яскравих і дуже цікавих дітям деталей кімнати. Всі її елементи дозволяють дитині самостійно вчитися і розвиватися.

  Темні сенсорні кімнати, відновлюють психоемоційний стан дітей і заспокоюють нервову систему, звільняють від страхів і агресії, розвивають більш легке сприйняття світу через сенсорні відчуття дитини, коли вона досліджує обстановку та деталі кімнати. За рахунок великої кількості незвичайних світлових елементів створюється відчуття чарівного світу, повної безпеки в ньому і комфорту.

  Обидва види кімнат загострюють почуття сприйняття, розвивають моторику та чутливість дитини, і тим самим викликають рівновагу психоемоційний стан дітей і дорослих, прискорюють навчання і розвиток.

  ― Розкажіть про найяскравіший проект «Vema Kids» за роки професійної діяльності. Якими реалізованими проектами пишаєтесь більше всього?

  ― Всього було реалізовано понад 100 комплексних проектів по всій Україні. Ми працювали з дитячими садками, школами, центрами реабілітації, психологічними центрами, дитячими будинками та ін, а також з приватними клієнтами. Також протягом усього часу у нас відбуваються продаж через інтернет-магазин, де можна придбати окремі позиції. А це сотні клієнтів в місяць.

  Ми повністю укомплектували Центр психологічної допомоги «Рівновага» в Києві, комплектували Центр соціальної реабілітації по вул. Теліги в Києві, нещодавно відкрили Інклюзивний ресурсний центр на базі школи №3 в м Буча, куди на відкриття приїжджала Марина Порошенко. Вона високо оцінила обладнання та професіоналізм всієї нашої команди. А незадовго до цього на наше виробництво приїжджала Міністр освіти Лілія Гриневич, – це була знакова подія для нашої компанії, адже величезна честь запросити Лілію Михайлівну до нас в гості.

  ― Хто задає тенденції на ринку ваших послуг? Чи ви самі формуєте попит та пропозицію?

  ― Ми дуже багато вчимося у наших закордонних колег, вони нас надихають. Але при цьому дуже відкриті до наших фахівців, адже дуже важливо не просто внести щось нове, а добре це протестувати, пристосувати до наших умов. Адже те, що працює за кордоном, не завжди працює у нас. Тому всі продукти проходять апробацію в Центрах – наших партнерів, всі коментарі ми завжди враховуємо.

  Також до нас часто звертаються, наприклад, з центрів реабілітації або з Управлінь освіти з запитами про будь-які товари. У них є певні ідеї, які ми допомагаємо їх впровадити. Наші виробничі потужності дозволяють це зробити в повній мірі. Потім ми також ставимо ці товари в каталог і з часом розуміємо, які з них користуються попитом.

  ― Хто ваші клієнти? В більшій мірі це спеціальні заклади чи приватні особи?

  — Ми працюємо з приватними особами, державними і приватними закладами. Це батьки, садки, школи, освітні установи з інклюзивної формою навчання, центри реабілітації, центри психологічної допомоги і навіть розважальні центри.

  ― Які додаткові послуги надає «Vema Kids»? Чи можливо запросити вашого дизайнера, чи найняти спеціалістів компанії, які б правильно організували простір?

  ― Ми – команда фахівців, яка розуміє, яким чином вирішити питання, що виникають щодня в роботі закладів, які працюють з дітьми. Ми вирішуємо їх завдання, розуміючи, що саме їм потрібно. Ми даємо рекомендації, як облаштувати приміщення відповідно до потреб, або самостійно «під ключ» створюємо простір для роботи.

  Професійне консультування по обладнанню та методів роботи з ним, навчання фахівців, чітке розуміння, як працювати з особливостями клієнтів різних закладів – наша візитна картка. Ми не продаємо те, що не потрібно, а підбираємо інструменти для ефективної щоденної роботи.

  Візуалізації майбутнього сенсорної кімнати для клієнтів, можливість унікального дизайну для кожного приміщення – запорука якісної реалізації кожного проекту. Власна команда психологів, дизайнерів, конструкторів, архітекторів, монтажно-будівельні бригади по всій Україні дозволяють якісно виконати кожен проект від концепту до реалізації.

  ― Чи мається на увазі спеціальна консультація та індивідуальний підхід побажанням клієнта?

  ― Безумовно, ми консультуємо з усіх питань, які стосуються того чи іншого обладнання, типу кімнат і будь-яких інших запитань, які можуть виникати у наших клієнтів.

  ― Що слугує гарантією якості та безпечності вашої продукції?

  ― Якісні, сертифіковані матеріали, придатні для використання в роботі з дітьми – запорука результативної, продуктивної роботи, гармонійного розвитку дитини. Наші матеріали без фталатів, не викликають алергії. Міцні конструкції, приємні на дотик матеріали, зручний конструктив обладнання – гарантія якісної роботи закладу та розвитку дитини.

  ― Чи поділитесь планами компанії на майбутнє? Чи стане «Vema Kids» ще кращою?

  ― Звичайно. Ми щодня розвиваємось в шаленому темпі, вдосконалююч і товар, і послуги. Ми обіцяємо вас дивувати ще більше.

  ― Наталія, дякуємо Вам за приємну бесіду! Щиро бажаємо успіхів та процвітання Вам і всій команді «Vema Kids»!

  ― Дуже дякую! Всього найкращого!

  В матері використані фото з офіційного сайту «Vema Kids».

  Інтерв’юер: Марина Качинска

  Посилання на інтернет-ресурс: http://brands.childbrand.ua/articles/4850/