Розробник інклюзивного простору
Замовити каталог

  Завантажити каталог
  Отримайте каталог продукції компанії Вема Кідс у якому представлені готові рішення та розроблені індивідуальні проекти фахівцями компанії.

  Комплектація кімнати сенсорної інтеграції

  Дата публікації
  06.10.2021

  Що таке кімната сенсорної інтеграції. Приклади обладнання для кімнат сенсорно-моторної стимуляції та кімнат релаксації.

  Сенсорний простір – важливий інструмент для роботи з дітьми в рамках терапії сенсорної інтеграції

  Як відмінний допоміжний інструмент для роботи з дітьми в рамках терапії сенсорної інтеграції добре зарекомендували себе спеціально оснащені простори, так звані сенсорні кімнати. Кімнати для сенсорної інтеграції об’єднують в дві більше категорії на підставі їх головного функціоналу – розслабити або активізувати.

  Сенсорна інтеграція – види просторів  

  Разом, всі сенсорні кімнати в Україні ділять на темні (кімната релаксації) і світлі (кімната сенсорно-моторної стимуляції).

  Кімнати сенсорно-моторної стимуляції

  Кімнати сенсорно-моторної стимуляції розвивають всі органи чуття дитини, створюють радісний настрій, дають заряд енергії, розвивають інтелект і реакцію, вчать осмислено діяти і правильно реагувати в різних ситуаціях за рахунок великої кількості розвиваючих, яскравих і дуже цікавих дітям деталей кімнати. Всі елементи кімнати дозволяють дитині самостійно вчитися і розвиватися.

  Кімнати релаксації

  Темні сенсорні кімнати відновлюють психоемоційний стан дітей і заспокоюють нервову систему. Звільняють від страхів і агресії, розвивають більш легке сприйняття світу через сенсорні відчуття дитини, коли він досліджує обстановку і деталі кімнати. За рахунок великої кількості незвичайних світлових елементів створюється відчуття чарівного світу і повної безпеки в ньому і комфорту.

  Перелік необхідного обладнання та засобів сенсорної інтеграції для кімнати сенсорно-моторної стимуляції в школі чи дитячому садку

  Щоб обладнати сенсорний простір в школі, потрібно виділити кімнату / частину приміщення, яке можна буде розбити на кілька зон. Перша зона, тактильна, в якій основним наповненням стануть тактильні панелі на стіну, бізіборди, тактильні доріжки і килимки, тактильні камінці та інше.

  Розвиваючий бізіборд по методиці Монтессорі “Равлик”

  Друга зона – зона активна. Тут Вам знадобляться спеціальні шведські стінки, смуги перешкод, фітболи, підвісні гойдалки і системи для занять в залі ЛФК. Так само повинна бути створена і зона відпочинку, головними компонентами в якій є м’які великі блоки і підлогові конструктори, м’які балансири, обтяжені іграшки.

  Тактильна доріжка рівноваги 12 елементів

  Перелік необхідного обладнання та засобів сенсорної інтеграції для кімнати релаксації в школі чи ДНЗ

  Невід’ємною частиною кімнати релаксації в школі чи ДНЗ є сухий басейн з підсвічуванням, колони з бульбашками і яскравим наповненням, світловий дощ, пісочниця з підсвіткою, м’які пуфи і велика зона релаксації. Це зона комфорту й безпеки, в якій можна досліджувати простір навколо без найменшої шкоди, в якій можна доторкнутися до світла (чого ви точно не зробите в повсякденному житті), розслабитися і відпочити, максимально готуючись до наступних занять в класі за партою.

  Сухий каркасний басейн

  Світлова бульбашкова колона Vema Tube

  Навчально-ігровий стіл з підсвіткою

  Це зона комфорту й безпеки, в якій можна досліджувати простір навколо без найменшої шкоди, в якій можна доторкнутися до світла (чого ви точно не зробите в повсякденному житті), розслабитися і відпочити, максимально готуючись до наступних занять в класі за партою.

  Як оформити простір для сенсорної інтеграції у своєму закладі?

  Замовити проект оформлення кімнати сенсорної інтеграції для свого закладу дуже просто. Ми пропонуємо скористатись як нашими готовими рішеннями, так і замовити індивідуальний проект відповідно до Ваших вимог та побажань. Приклади оформлення сенсорних просторів у навчальних закладах Ви знайдете в закладці «Готові рішення».

  Для замовлення індивідуального проекту досить просто зв’язатися з менеджерами Vema Kids і повідомити про те, що Ви хочете придбати обладнання та засоби для сенсорної інтеграції. Вам допоможуть зорієнтуватися у великому спектрі обладнання для сенсорної інтеграції та вибрати те, що буде максимально ефективно працювати в Вашому закладі.

  Для того, щоб купити обладнання для релаксації та сенсорно-моторної стимуляції, треба виконувати прості кроки:

  • Зателефонуйте Vema Kids, розкажіть, який з видів сенсорних просторів Ви б хотіли. Наші менеджери допоможуть Вам визначитися.
  • Надішліть фото і план своєї кімнати, докладно розкажіть про те, з ким (якими дітьми) ви працюєте.
  • Невдовзі Ви отримаєте проект Вашої кімнати і кошторис.
  • Наша бригада приїде і все встановить, покаже і розповість, як користуватися.

  Кімнати сенсорної інтеграції використовуються в роботі з дітьми в середньоосвітніх, спеціальних і спеціалізованих школах, центрах реабілітації, садках, інтернатних закладах. Нижче наведемо приклади класичного обладнання для сенсорних кімнат.