Розробник інклюзивного простору
Замовити каталог

  Завантажити каталог
  Отримайте каталог продукції компанії Вема Кідс у якому представлені готові рішення та розроблені індивідуальні проекти фахівцями компанії.

  Фізіотерапія

  Дата публікації
  23.09.2021

  Що таке фізіотерапія? Види процедур та їх вплив на організм людини.

  Що таке фізіотерапія?

  Фізіотерапія – це не медикаментозна терапія, спрямована покращити стан здоров’я та моторні функції  клієнта,  за допомогою фізичних впливів на організм людини.

  Фізіотерапія – це галузь медицини, тому спеціалісти-фізіотерапевти мають володіти широким спектром медичних знань. Фізіотерапія широка область, до якої входить діагностика і лікування у різних напрямках: педіатрія, ортопедія, неврологія.  

  Спеціалісти фізіотерапії у своїй роботі використовують мануальну терапію, фізичні вправи, спеціальне технологічне обладнання  та освітньо-інформаційні методи (пояснюють клієнту специфіку протікання/реалізації тих чи інших біологічних процесів). Робота фізіотерапевта, полягає у діагностиці та класифікації конкретних проблеми руху клієнта  і пошуку ефективного вирішення для поліпшення руху.  До їх поля діяльності відносяться розробка і розвиток нових ефективних програм лікування.

  Фізіотерапія розглядає стан людини як цілісну взаємопов’язану системну на яку впливає і психологічний стан, і фізичний,  і спосіб життя.

  Мета фізіотерапії відновити повноцінне функціонування клієнта шляхом покрашенням його рухових можливостей (формування та/або відновлення умінь і навичок). Терапія також направлена на покращення станів пов’язаних з функціонуванням різних систем організму людини:

  • Неврологічна система (інсульт, розсіяний склероз, хвороба Паркінсона)
  • Опорно-рухова система (вродженні особливості, обмеження руху, болі в спині, спортивні травми, артрит)
  • Серцево-судинна система (хронічна хвороба серця, реабілітація після серцевого нападу)
  • Дихальна система (астма та інші хронічні захворювання).

  Отже, фізіотерапія рекомендована при:

  • Вроджених особливостях роботи нервової та опорно-рухової систем
  • Після перенесення операцій, травм
  • При хронічних захворюваннях

  Фізіотерапію можна реалізувати у рамках медичних, реабілітаційних та освітніх закладів.

  Фізіотерапія покликана повернути можливості або сформувати  навички, необхідні для ведення клієнтом максимально незалежного способу життя.

  Техніки фізіотерапії

  По сьогоднішній день фізіотерапія є найбезпечнішим методом лікування. Як було зазначено, підходить даний метод для лікування широкого спектру захворювань. Плюс фізіотерапії полягає в тому, що вона містить в собі безліч методів. Тому, певний ряд технік відповідає конкретному порушенню і спрямований на його усунення. Завдяки широкому спектру компетенції, технік фізіотерапії досить багато. Давайте розглянемо найпопулярніші:

  • Магнітотерапія – суть цієї техніки полягає в позитивному впливі магнітних хвиль на ослаблену ділянку, стимулюючи внутрішні резерви організму. Поліпшується кровопостачання і приплив крові в мозок, відбувається насичення киснем, завдяки чому нормалізується артеріальний тиск, рівень цукру в крові, підвищується імунітет. Цю техніку використовують як для лікування, так і для профілактики. Часто рекомендують хворим в післяопераційний період, так як магнітотерапія благотворно позначається на функції внутрішніх органів. Дана техніка відмінно підійде для лікування хребта, суглобів, переломів, сколіозів, кифозів.
  • Лазеротерапія – сучасна техніка, яка займає провідне місце в фізіотерапії, має високу результативність, широко застосовується. Підходить для лікування і профілактики захворювань опорно-рухової, сечостатевої, серцево-судинної, дихальної систем. Суть техніки полягає в тому, що на уражену ділянку впливає лазер, стимулюючи механізми саморегуляції, мобілізацію сил організму і поліпшення обмінних процесів. Користь лазеротерапії полягає в протизапальній дії, усуненні болю та набряків, протиалергенній дії та і загоєнню.
  • Електрофорез – один з найпопулярніших методів фізіотерапії. Особливість технології полягає в веденні лікарських препаратів в тканини, шляхом впливу постійного струму. Свою популярність цей метод знайшов неспроста: ліки надходить безпосередньо в хворе місце, не травмуючи здорові органи і розкриваючи повний спектр своїх властивостей. Таким чином, ефективність лікування збільшується вдвічі. Також плюсом є те, що метод не має протипоказань.
  • Масаж – всім знайома техніка, застосування якої можливо, як в профілактичних цілях, так і лікувальних. Шляхом впливу на певні ділянки і розробці м’язів, дана техніка здатна усувати болю, нормалізувати кровообіг, позбавити від защемлень в хребті, усунути корінцеві спазми, судоми. Масаж може виконуватися вручну, а може і з застосуванням різних лікувальних масажних апаратів вібраційного, вакуумного і роликового типу.

  Кому може бути рекомендована фізіотерапії? Всім, хто піклується про своє здоров’я! Маючи високу результативність даного методу, його часто використовують в профілактичних цілях. З метою лікування фізіотерапія буде дуже ефективна в боротьбі із захворюваннями опорно-рухової, сечостатевої, кровоносної, дихальної, нервової систем.